PA Nedir ? Page Authority Nedir ?

PA Nedir ? Page Authority Nedir ?

Page Authority nedir diye merak eden site yöneticileri oldukça fazladır. Türkçe’de sayfa itibarı anlamına gelen ve geliştirilmiş olan bir içeriktir. Bir diğer anlamı ile sayfanın otoritesini belirtilmiş olan alan içerisinde yapacağı skoru ölçmeye yaramaktadır. Herhangi bir sayfa belirtmeden siteyi genel bir bakış açısı ile değerlendirerek bütün sayfaların ortalama skorlarını sunmaktadır. 0 ile 100 arasında puanlama sistemine sahip olan PA, karmaşık bir algoritma kullanmaktadır. Puan ne kadar yüksek çıkarsa sayfanın oteritesinin o kadar yüksek olduğu belirlenmiş olur. Yeni içerik paylaştığınız zaman, içerik değerini PA sorgulama imkanınız bulunmaktadır.

PA Değeri Nasıl Yükseltilir ?

PA sorgulama algoritmik bir ölçek kullanılarak 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Genel olarak ölçek puanlarını 20’den 30’a çıkarmak daha kolaydır. Seviyeler yükseldikçe otorite puanının yükselmesi de daha çok zorlaşır. Bu hesaplama yöntemi hesaplanırken akıllı motor yardımı ile Page Authority güncellenmeleri düzenli olarak sağlanmaktadır. Bu sebepten dolayı Page Authority puanlarında dalgalanmalar görülebilir. Site yöneticilerinin Page Authority nedir ve nasıl puanlanır konusu oldukça merak uyandıran konular arasında yer almaktadır. Daha sağlıklı kıyaslamalar yapabilmek adına iyi yada kötü demektense puanlama sistemi uygulamak, sitenin kendini geliştirebilmesine olanak sağlamaktadır.

Page Authority Teknik İşleyiş Nasıldır ?

PA Sorgulama sisteminde  0 ile 100 arasında sadece sayfalar arasında yapılan hesaplamalar değişiklik gösterir. PA hesaplanırken dapasorgulama.com web sitesitemizden alınan veriler sayesinde sıralama yapılmaktadır. Verilerin içerikleri birden fazla faktör göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılır. Önemli noktalardan bir tanesi ise bütün web siteleri için hesaplama türleri değişiklik göstermektedir. Her incelenen sayfada kullanılan anahtar kelimeler gibi faktörler farklıdır. Page Authority hesap yöntemi aynı Domain Authority hesaplama yöntemiyle oldukça fazla farklılıklar görülmektedir. Hesaplanırken kullanılan algoritma yönteminin elde ettiği veriler değiştiğinde puanda dalgalanmalar görmek muhtemeldir. Bu durumun sebebi ise önceden belirlenen kesin puanlar yerine Page Authotority puan sisteminin kıyaslama yapması daha sağlıklı belirlemeler yapılmasına olanak sağlar. PA Nedir kavram olarak sitenizin otorite puanlamasında ne derecede olduğunu gösteren bir algoritmadır.


29/08/2020 13:31:53