DA Nedir? Domain Authority Nedir?

DA Nedir? Domain Authority Nedir?

 

Domain authoriy nedir sorununun kısaca cevabı web sitesinde arama motoru sonuç sayfalarında hangi sırada olacağı ve ne kadar iyi olacağını önceden tahmin eden bir arama motoru sıralama puanıdır. Alan yetki puanı, çok daha yüksek bir sıralamaya karşılık gelen 1 ila 100 arasında değişmeye uğrayan bir değerdir. DA nedir sorusunun cevabını bulabileceğiniz sitemizde Domain Authority, ekibimiz tarafından oluşturulan ve geliştirilen bir web site değerlendirme notu olmaktadır. 100 üzerinden bir puanlama yapılarak bahsettiğimiz not sisteminde birçok algoritma kullanılmaktadır. Sitemiz tarafından sağlanan bu işlem yüzlerce kişi tarafından beğenilmekte ve takip edilmektedir. Sitemizin yapmış olduğu DA nedir sorusunun kısaca cevabı ise web sitelerinin alan adının otoritesini tanımlamaktadır. Domain Authority yani kısa adı ile DA sorgulama işlemlerinizi, https://dapasorgulama.com/  tarafından halledebilirsiniz.

Domain Authority Nasıl Yükselir?

Domain Authority nedir sorusunun cevabını ise sitemiz üzerinden bulabilmeniz mümkündür. Kısaca anlatmak gerekirse domain yaşı iki yıldan fazla olmalıdır ve web sitenizdeki içeriklerinin özgün olması gerekmektedir. Aynı zamanda site içinde bulunan sayfaların kullanıcı ziyaretleri ortalamasının yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca web sitelerine gelen bağlantıların C Class IP’den gelmiş olması ve sayısı önemlidir.

Domain Authority Sorgulama

DA sorgulama sayfasına sitemiz üzerinden giriş yaparak değerleri öğrenebilirsiniz. Bunu yapabilmek için orijinal web sitesimize erişim sağlamanız yeterlidir. Belli kısıtlamalar olsa dahi web sitemiz üzerinden DA ve PA değerlerini anında öğrenebilmeniz mümkündür. DA PA sorgulama sitesi olarak ücretsiz olarak DA sorgulama yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca bir ücret karşılığında da daha detaylı bir sorgulama yapabilirsiniz.


29/08/2020 16:28:32